Blog

Tasarruflu Isınma Yöntemleri Mevsim şartlarının getirmiş olduğu ısınma ihtiyacı, kış aylarında daha çok evde süre geçirmemize neden oluyor. Bundan dolayı kış aylarında gelmesini istemediğimiz yüklü faturalarla karşılaşabiliyoruz. Bu yazımızda sizler için kış aylarında işinize yarayacak tasarruflu ısınma yöntemlerini derledik.

Tasarruflu Isınma Yöntemleri Hangi Isıtıcı Daha Tasarruflu?

Infrared Isıtıcılar:

Tasarruflu Isınma Yöntemleri

Isıyı ışık yöntemiyle ileten tesir ettiği noktayı ısıtabilen, genellikle kafelerdeki bahçelerde kullanılan ınfrared ısıtıcılar, dış mekanda kullanılmaya uygun olan ısıtıcılardır.

 

 

Yağlı Radyatörler:

Tasarruflu Isınma Yöntemleri

Daha çok kapalı alanlarda kullanılan, kalorifer peteklerine benzeyen yağlı radyatörler, etkili bir şekilde ısı sağlayabiliyor. İç mekanda daha tasarruflu olacak bir ısıtıcı arıyorsanız yağlı radyatörler kullanmanızı tavsiye ederiz.

 

 

Konvektör Isıtıcılar:

Tasarruflu Isınma Yöntemleri

Kapalı alanda hızlı bir şekilde ısıtma özelliği istiyorsanız tercihinizi konvektör ısıtıcılardan yana da kullanabilirsiniz. Ek olarak toza alerjisi olanlar için tercih edilebilir ürünler arasındadır.

Fanlı Isıtıcılar:

fanlı ısıtıcılar

Üfleyerek ısı veren fanlı ısıtıcılar, ek ısıtıcı olarak kullanılmaya daha elverişli. Örneğin radyatör, odanın boyutuna nazaran küçükse ve odayı ısıtmaya yetmiyorsa fanlı ısıtıcıları tercih edebilirsiniz.

 

 

Elektrikli Şömineler:

elektrikli şömineler

Ürünün büyüklüğüne göre güçlü bir ısıtma performansı elde eden elektrikli şömineler dekoratif olmasıyla da dikkat çekiyor. Özellikle demir dökme bölümlere sahip olan elektrikli şöminelerin ısıtma performansı diğerlerine nazaran daha başarı göstermişdır. Evin dekorasyonuna uyum sağlayan bir ısıtıcı isterseniz elektrikli şömineleri tercih edebilirsiniz.

 

 

Elektrikle Isınmada tasarruf şekilleri Neler?

Yapacağınız ufak tefek değişikliklerle, elektrik kullanımınızı azaltabilir ve daha verimli bir şekilde ısınabilirsiniz. Isterseniz bu şekilleri değerlendirelim.

Akıllı Elektrik Sayaçlarına Geçiş Yapın:

akıllı elektrik sayaçı

Eski sayaçların aksine; akıllı elektrik sayaçlarına geçiş yapmak, elektrik tüketiminize pozitif yönde katkı elde edecektir. Hata payları daha düşüktür ve farklı vakit aralıklarında farklı fiyatlandırmalar yapabilme özelliklerine sahiptirler. Eğer eski tip bir elektrik sayacınız var ise, akıllı sayaca geçmenin tam vakitı!

Elektrik Tarifenizi Değiştirin:

Günün belirli saatlerinde yapacağınız kullanımları daha uygun bir halde fiyatlandırma yoluna gidebileceğiniz benzer biçimde, dengeli fiyatlandırma icra eden tarifeleri de tercih edebilirsiniz. Eğer geceleri çalışmayı seven, sabahlayan biriyseniz; dengeli tüketim tarifeleri sizin için yüksek satmaca anlamına gelecektir. Oysa üç zamanlı bir tarifeye geçerek, gece yapacağınız tüketimlerin faturaya yansıma oranını çok daha azaltabilirsiniz. Ayrıntılı bilgiyi, bölgenizdeki elektrik dağıtım şirketinden edinebilirsiniz.

Kapı ve Pencerelerin Fitillerini Değiştirin:

Pencere ve kapı, soğuk havayı sızdırdıkları için ortam sıcaklığının düşmesine sebep olurlar. Siz de bu sebepten ötürü elektrikli ısıtıcınızı daha fazla kullanmayı tercih edersiniz. Kapı ve pencerelerinizin eskiyen fitillerini değişiklik yapmak, pencerelerde silikon veya sünger bantlar kullanmak, ısı verimliliği arttıracaktır. Ortamınız daha kısa sürede ısınacak ve etkisini daha uzun süre hissettirir hale gelecektir. Bu da sizin için tasarruf anlamına gelir.

Isı Yalıtımına Önem Verin:

Isı yalıtımı konusunda başarısız bir ev yahut iş yeri, alanda ısının muhafaza edilmesi nerede ise olanaksız olduğu için daha çok elektrik tüketilmesine niçin olacaktır. Bina ya da oda içi ısı izolasyonu yapmak hem kış bununla beraber yaz aylarında, alandaki ideal ısının yok olmasını büyük oranda önler.

Kombi, Klima, Kalorifer şeklinde Cihazların tertipli Bakımını yaptırın:

Kombi, klima ve kalorifer benzer biçimde cihazların bakımı, enerji tüketimini azaltır. Dönemsel olarak gerçekleştirilen bakım işlemleri, ısıtma-soğutma cihazlarının daha verimli çalışmasını sağlar. Böylece bu cihazlardan tam performans sağlarsınız. Ek olarak bakımı yapılmış bir kombi, doğalgaz tüketimini azaltacağı için tasarruf ederken de atmosferin kirlenmesini de önlemiş olursunuz. Isıtma-soğutma cihazlarının bakımını yaparken ayrıca potansiyel arızalar da tespit edilebilir. Böylelikle ciddi bir arıza oluşmadan önce gerektiği takdirde aşınan parçalar değiştirilerek olası tamirat süreçleri engellenir.

Tasarruflu Isınma Yöntemleri. Yazımı Okudunuz Diğer Tüm Yazılarımı Okumak için Buraya Tıklayınız.

Tasarruflu Isınma Yöntemleri  Tasarruflu Isınma YöntemleriTasarruflu Isınma Yöntemleri    Tasarruflu Isınma Yöntemleri

 

 

 

 

RE/MAX AMBİANCE BURSA Satılık & Kiralık Daire EMLAK OFİSİ

Remax Ambiance Bursa Emlak Şirketi Satılık, Kiralık Gayrimenkuller için Tüm ilanlarımıza bakabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Özellikleri Karşılaştır

Karşılaştırmak (0)
%d blogcu bunu beğendi: