Blog

Tablolarınızı Yerleştirmeye Yardımcı

Tablolarınızı Yerleştirmeye Yardımcı İpuçları. Evinizdeki sıradan düzenden sıkıldınız mı? Dekorasyonunuzu değişiklik yapmak istiyorsunuz fakat hemen hemen nereden başlamış olacağınızı bilmiyor musunuz? O vakit size önerimiz tablolarınızdan başlamanız…

Tabloların bulundukları ortamı ve ortamın havasını değişiklik yapma benzer biçimde olağanüstü bir özellikleri var. Öyle ki bulundukları yeri güzelleştirebilirler de mahvedebilir de. Tablolarınızı yerleştirmeye yardımcı birkaç ipucunu sizinle paylaşmak istiyoruz. 😊

Düzenli ve Simetrik Bir Yapı Oluşturun

tablo düzeni

Geniş bir duvara sahipseniz sizin için en doğru tablo asma biçimi bu olabilir. Tablolarınızı bir tüm halinde satır ve sütün olarak yan yana sergileyebilirsiniz. Fakat dikkat etmeniz gereken bir püf nokta var; simetri. Dikkat etmelisiniz ki her bir tablo birbirine eşit uzaklıkta olmalıdır.

Sınır Tanımayın

Eğer minik bir alanda tablolarınızı sergilemek istiyorsanız küme yöntemi sizin için biçilmiş kaftan. Bu tarz, simetrik olmasa da birbiri ile uyumlu tabloların birleştiği düzenli ve karışık olmayan bir yapıdır. Üstelik benzer tablolarınız arttıkça düzeni bozmadan kümenizi istediğiniz şeklinde genişletebilirsiniz.

Birden Fazla ya da Tek Bir Tane İle Ortamın Havasını Değiştirin

Tablolarla odanızı değiştirin

Yüksek bir tavana sahipsiniz ve birden fazla birbirinden farklı tablonuz varsa tavandan başlayarak bir sergi misali sık aralıklarla tablolarınızı asabilirsiniz. Odanızda bir sanat galerisi havası yaratabilirsiniz ya da tek ve büyük bir tablo ile odanıza sade fakat çarpıcı bir hava katabilirsiniz. Diğerlerine gore simetride sizi zorlamaz ve evinizde sıkışık bir görüntü yaratmaz. Geniş bir duvarda şık bir duruş sergiler.

Boşlukları Değerlendirin

Tablolarınızı asmak değil de dizmek istiyorsanız şık bir raf işinize yarayabilir. Tablolarınızla tezatlık yaratmayacak tarzda bir raf ile sık ve naturel bir görünüm yakalayarak tablolarınızı sergileyebilirsiniz. Üstelik tablolarınızı rahatça değiştirmenizi sağlar. İster büyük ister küçük duvarınız olsun bu stili rahatça uygulayabilirsiniz.

Tema Oluşturun

Belli bir tema içerisinde simetriye aldırmadan tablolarınızla çarpıcı bir görüntü yakalayabilirsiniz. Ağaçların bulunduğu tablolardan duvarınızda ağaçlık yol görüntüsü oluşturabilirsiniz. Veya kelebekleri farklı konumlandırarak uçuşan kelebek görüntüsü oluşturabilirsiniz.

Alternatif Seçenekler Oluşturun

Tablolarınızı bakışımlı bir şeklide asacaksanız bir banttan yardım alabilirsiniz. Böylece hepsinin arası eşit uzaklıkta olacaktır. Fakat bantınızın duvar boyasını koparmamasına dikkat etmelisiniz.

Tablolarınızı vidaya değil de bir ip, zincir yardımıyla asacaksanız alternatifler üretebilirsiniz. Tablonuza nazaran hasır ip ya da kalın kurdeleler kullanabilirsiniz. Hatta kalın bir zincirin içerisinden kurdelenizi geçirebilirsiniz. Tablolarınızı ortaya çıkarmak için çevrelerinde özel aydınlatma kullanabilirsiniz. Ek olarak kontrast renkleri bir arada kullanarak dikkat çekiçi bir düzen yakalayabilirsiniz.

Bahçeye İmar Nasıl Alınır?. Yazımı Okudunuz Diğer Tüm Yazılarımı Okumak için Buraya Tıklayınız.

Bahçeye İmar Nasıl Alınır  Bahçeye İmar Nasıl AlınırBahçeye İmar Nasıl Alınır    Bahçeye İmar Nasıl Alınır

 

 

 

 

RE/MAX AMBİANCE BURSA Satılık & Kiralık Daire EMLAK OFİSİ

Remax Ambiance Bursa Emlak Şirketi Satılık, Kiralık Gayrimenkuller için Tüm ilanlarımıza bakabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Özellikleri Karşılaştır

Karşılaştırmak (0)
%d blogcu bunu beğendi: