mehmet burak

Hakkımda Sayfama Hoşgeldiniz

Mehmet BURAK Hakkında – 19/06/1988 Güzel bir Pazar günü Bursa ‘da Dünya ya gözlerimi açtım. İlkokul eğitimi mi toplam üç okulda okudum ilk okulum Yıldırım ilçesi Selçuk bey Mahallesinde bulunan Arif Nihat Asya İlkokuluydu.

Buradan atıldıktan sonra ikinci okulum Osmangazi ilçesi Koğukçınar mahallesinde bulunan Kamil Sarı Aydın ilköğretim okulu oldu. Okullun bitimine bir ay kala gençliğinde vermiş olduğu enerji ile Munzurluk yapıp buradan da atıldım.

İlkokul ve ortaokul hayatımın son okulu olan Yıldırım ilçesi orta bağlar mahallesinde bulunan İmam Hatip ortaokulunda son bir ayımı da tamamlayıp Lise hayatına adım attım.

Bu dönemlerde bilgisayarla yoğun bir ilgim olduğu için bilgisayar tamirleri yapıp, yazılım yüklemeleri ve programlar nasıl yapılır diye merak edip bu alanda kendimi geliştirdim.

Lisede bilgisayar bölümünü çok arzulamıştım ama maalesef aile baskısı ile Yeşilyayla Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Kimya bölümünde okul hayatımı tamamladım.

İş Hayatımın Geçmiş Özeti

Okul Hayatımı tamamladıktan sonra Bursa ‘da bilgisayar işleri ve aynı zamanda bir tekstil fabrikasında çalışmaya başladım.

Bursa ‘da yaşayan nüfusun %70’i tekstil fabrikasında çalışıp emekli olup hayatına devam eder. Benim amacım ve hedeflerim her zamanki gibi büyüktü ve reklam sektörüne merak salıyordum.

Fakat askere gidene kadar bu rutin hayata devam ettim. Askerden sonra evlilik hayatı sebebi ile Trabzona taşındım. Bu güzel il de kendimi tam anlamıyla buldum ve cesaretimi toplayıp yazılım ve reklam ajansı açtım. Açmış olduğum firma Trabzon Soft Web Tasarım Yazılım ve Reklam Ajansı idi.

Karadeniz bölgesinde Trabzon ‘dan Samsuna oradan Ordu, Rize, Artvin ve Erzurum illerimiz aynı zamanda ilçeleri olmak üzere toplam 4677 firma ile çalışarak reklam ve yazılım hizmetlerini karşıladım.

Ailesel sorunlar sonucunda şirketin tüm faaliyetlerini durdurup, Türkiye turuna çıktım ve kendimi beynimi ve hayatımı resetledim. Bu resetleme sonucunda memleketim olan Osmalıya başkentlik yapmış olan memleketim Bursa ‘ya geri döndüm bu geri dönme süreci On yıl sürdü.

Mehmet Burak Hakkında

Şimdiki İş Hayatım ve Hedefim

Bursa ‘da sıfırdan bir hayat kurduğumda yazılım ve reklam işlerimi yapmayı en başından beri planlıyordum. Fakat malum büyük şehir neredeyse her köşe tutulmuş durumda.

Her köşenin tutulduğunu anlamam altı ayıma mahal olmuştu. Kartvizit ve işimi tanıtan broşür bastırdım. Bursa ’daki toplam 13 sanayi ve yerel işletmeler aynı zamanda ayaküstü iş yapan yeme içme yerleri, mobilyacılar, kuaförler, güzellik salonları ve toptancılar gibi on binin üzerinde işletmeyi gezdim.

Burada adını yazmak istemediğim tanıdık birçok iş adamı ile görüştüm. Fakat herkesin çalışmış olduğu bir yazılımcısı reklam ajansı vardı. Artık bağlanmışlar birbirlerine onlardan daha iyi hizmeti uygun fiyata vereceğini taahhüt versende, yaptığın işleri referansları sunsanda fayda yok.

Hatta verdiğin önerileri alıp kendi adamlarına yaptıran onlarca insanı tanıdım çok uğraştım. Baktım olmuyor bir yazılım firmasında işe başlamak için başvuru yaptım Cv’mi incelediler ve direk patronlarının görüşmek istediklerini ilettiler.

Dedikleri saatte hatta yarım saat önceden orada oldum. Geldiğimi ilettiklerinde hemen görüşmek istedi ve odasında iş hayatımdan, yaptığım çalışmalardan konuştuk ve referanslarımı görmek istedi; bende firmaların isimlerini verdim. Girdi sitelerini reklamlarını ve firmalara yaptığım projeleri inceledi incelemekle kalmayıp aradı sahipleriyle tek tek görüştü.

Bende sevindim, o esnada tamam bu iş oldu kendi alanımda sevdiğim hobi olarak yaptığım işi yapacağım diye ama ne yazık ki hüsran…

Gözlerimin İçine Bakarak;

“ Hiçbir işveren kendinden fazla yetenekli ve işi bilen birini yanında işçi olarak çalıştırmaz. Git kendi işinin başında dur firma aç, çok güzel işler başarırsın”  dedi.

Ama bilmiyordu ki bütçemi sıfırladım, maddi gücüm yok çok koşturdum falan filan, neyse ben çok düşündüm sermaye elde etmek için ne yapabilirim.

 

Bir iş yerine maaşlı çalışan olarak girsem bir fabrikaya, ya da basit bir işe, bu sefer kendi işimi yapamayacağım. Öyle bir iş bulmam lazım ki; hem giderlerimi karşılayacak hem de sermaye kenara koyacağım. Çok düşündüm günlerce İnternette iş ilanlarına baktım.

Sonunda buldum emlak danışmanlığı yapmaya karar verdim. mesaisi yok piyasada işi doğru düzgün yapan çok az insan var ben adam gibi yaparsam ve kendi mesleğim olan reklamcılıkla entegreli işler yaparsam çok güzel işler başaracağıma sonuna kadar inandım.

Tüm Eğitimlerimi ve Sertifikalarımı alıp emlak danışmanlığı yapmaya başladım, emlak sektöründe tanınmaya başladım aynı süreçte reklam işleri de gelmeye başladı.

Tamam dedim burada artık hayatım belli, şuanda hem emlak danışmanlığı hem yazılım hizmeti vermekten çok mutluyum ve işimi severek yapıyorum amacım büyümek ve zirveye tırmanıp yaşlanana kadar,

“Doğru, Dürüst, En Mükemmel Şekilde bu Hizmetleri Yerine Getirmek.”

İletişim Bilgileri

Ofis Adres:  Üçevler Mah. Denizciler Cad. No:94/B
Nilüfer / Bursa

Mehmet Burak Hakkında, Mehmet Burak Hakkında