Blog

İmar barışı ile 24.7 milyar lira toplandı. 31 Aralık 2017’den önce yapılmış, ruhsatsız ya da ruhsata aykırı yapıların imar ve iskan problemininin çözülmesi amacıyla hayata geçirilen bayındır barışı uygulamasına 7 milyondan fazla müracaat yapıldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat kuruluş, Edirne milletvekili CHP’li Okan Gaytancıoğlu’nun bayındır barışı düzenlemesiyle ilgili sorularını yanıtladı.

Bakan kuruluş’un verdiği bilgiye nazaran, 2018 yılında hayata geçirilen uygulamaya kapsamında, ruhsatsız yada ruhsat ve eklerine aykırı olarak yapılaşmaya gidilen 7 milyon 436 bin 354 bağımsız bölüm için müracaat yapıldı.

Yapı Kayıt Belgesi almak için yurttaşların ödediği toplam miktar ise 24 milyar 745 milyon 968 bin lira oldu. Başvuru yapmış olup ödeme yapmayan 10 bin 312 birey bulunduğunu kaydeden müessese, CHP’li vekil Okan Gaytancıoğlu’nun şu sorularını ise yanıtsız bıraktı:

– İmar af kapsamında başvuruda bulunmuş ve en yüksek miktarda ödeme meydana getirecek 100 gerçek yahut tüzel birey kimlerdir?

– En yüksek oranda ödeme meydana getirecek 100 gerçek veya tüzel kişinin toplam ödeyeceği miktar nedir?

– En yüksek karşılık ödeyecek bu kişilerin kaçı ödemelerini yapmadığı yahut geciktiği için imar affı kapsamından çıkmıştır?

İmar barışı ile 24.7 milyar lira toplandı Yazımı Okudunuz Diğer Tüm Yazılarımı Okumak için Buraya Tıklayınız.

İmar barışıDekorasyon Önerileri  Dekorasyon Önerileri   Dekorasyon Önerileri

 

 

 

 

RE/MAX AMBİANCE BURSA Satılık & Kiralık Daire EMLAK OFİSİ

Remax Ambiance Bursa Emlak Şirketi Satılık, Kiralık Gayrimenkuller için Tüm ilanlarımıza bakabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Özellikleri Karşılaştır

Karşılaştırmak (0)